Príbeh Parížanky vo flakóne

Parisienne je nová vôňa módneho domu Yves Saint Laurent a je to presne tá vôňa, ktorá pristane žene, čo má rada nadčasovosť, ktorá je osobitá a jedinečná, plná paradoxov a zároveň pohrávajúca sa aj s konvenciami. Je to vôňa príbehu jednej Parížanky.

Ten príbeh sa začína na úsvite v Paríži. Ešte než vyjde slnko, objavuje sa žena, ktorá skrýva tajomstvo. O minulej noci sa nikdy nikto nedozvie. Deň ešte len začína a ona vyzerá nadpozemsky. Je to Parížanka na prvý pohľad, telom i dušou. Vie milovať a vie žiť. Preto ju Paríž prijal za vlastnú. Žena v čiernom po prebdenej noci, diablica s tvárou anjela, postava vo večernej róbe za svitania. Je to žena v duchu Yves Saint Laurenta. Parížanka. Spoločnosť jej robí len ruža. Žena mizne, zostáva tajomná vôňa. Volá sa Kate Moss a tou vôňou je Parisienne.Parisienne je mohutná kvetinová vôňa so štruktúrou drevitých tónov, plná tajností a veľmi, veľmi ženská. Jej vrchné tóny naberajú vinylový odlesk, ktorý moderným spôsobom odkazuje k lesku, laku alebo kovovému podpätku. Čoskoro sa pridáva kyslosť brusnice - prináša štipku horkej uhľadenosti, evokuje istú impertinenciu obrúsenú trblietavými, šťavnatými a ovocnými tónmi černice, ktorá je symbolom pôžitkárskej Pařížanky. Kvetinové srdce vône bije absolútnou ženskosťou damašskej ruže, ktorá sa harmonicky snúbi s púdrovou fialkou, ktorá je zmyselná a zvodná rovnako ako koža, ktorú nosí Kate Moss. Naproti tomu pivoňka dodáva Parisienne nádych mladosti a štipku sviežosti skorého rána. Základné tóny sú drevité. Najskôr tajomné pačuli a hneď za ním maskulínny vetiver, ktorý si pohráva s žensky erotickým pižmom a santalovým drevom, z čoho je jasné, že táto Parížanka prežila noc plnú lásky. Tak komentujú túto novú vôňu jej autorky Sophia Grojsman a Sophie Labbé.

A táto nová vôňa sa láskyplne odráža o steny ušľachtilého flakónu, ktorý je dômyselne brúsený obdobne ako labyrint parížskych ulíc, jemný ako podušky, ktoré práve opustila, ružový ako obloha skoro ráno a rovnako štýlový ako značka YSL.


Bookmark and Share
 

Ďalšie články

18.12.2009 22:20 Moderná Scarlett
10.08.2009 21:05 Courtney Cox tvárou vône SPOTLIGHT
10.08.2009 20:59 Vôňa, čo má štýl
18.06.2009 21:02 Spoločník na cesty
26.05.2009 20:23 Svieža a opojná

Diskusia

Pridaj príspevokspäť

Móda ulice


Fashion people


Najnovšie

TV Štýl 24

 

Odporúčame

Anketa

Čo sa chystáte zaradiť do svojej jarnej garderóby?

 pletený kardigán spolu so stále aktuálnymi legínami (69)

 koženú bundu v kombinácii s mini a členkovými topánkami (66)

 džínsový outfit vo western štýle (62)

 trendový béžový trenčkot na šatách v štýle „first lady“ (75)


     Spolu: 272x