Predtým bola farba, teraz je tu INOA

100 rokov po tom, čo Eugène Schueller, zakladateľ spoločnosti L'Oréal, vytvoril prvú modernú farbu na vlasy, ktorá určila smer vývoja farieb pre celé dvadsiate storočie, laboratóriá L'Oréal vyvinul úplne novú oxidačné farbu, ktorá prekonáva všetky limity súčasného farbenia a predstavuje tak jednu z najväčších revolúcií v oblasti farbenia od dôb Eugène Schuellera.

Počas sto rokov boli v L´Oréali objavené desiatky technológií, inovácií a patentovaných zložiek, ktoré znamenali dôležité míľniky v histórii farbenia. Medzi najznámejšie patrí napríklad farba Majirel, ktorá bola uvedená na trh v roku 1978 a obsahovala ako prvá farba na svete patentovanú molekulu ionen G, starajúca sa o vlas počas procesu farbenia. Na začiatku 90. rokov vyvinuli laboratória L'Oréal farbu tón v tóne Diacolor, ktorá neobsahovala amoniak a ktorá dokázala prilákať do kaderníckych salónov novú skupinu zákazníčok.

Mohlo by sa zdať, že vo farbách na vlasy už bolo dosiahnuté všetko, čo by sme si mohli predstaviť, no opak je pravdou. Prieskumy medzi kaderníkmi aj ich klientkami ukázali, že je tu stále priestor na ich zdokonaľovanie. A tak, aby mohli kadernícke salóny ponúknuť ženám novú úroveň komfortu počas farbenia, ešte väčšiu šetrnosť k vlasovému vláknu a zároveň optimálny farebný výsledok, vytvorili laboratóriá L'Oréal revolúciu vo svete farbenie vlasov, ktorá prevracia základné princípy dnešných oxidačných farieb.

Laboratóriá L'Oréal vyvinuli celkom nový princíp, ktorý umožňuje dosiahnuť rovnaký výsledok ako klasické oxidačné farby a popritom poskytnúť kaderníkom a hlavne ich zákazníčkam množstvo ďalších výhod. Názov tejto novej technológie znie Oil Delivery System. Táto jedinečná technológia umožňuje využívať inú alkalickú látku ako je amoniak a tak farba novej generácie je bez akejkoľvek nežiaducej vône. Inovatívna INOA od L'Oréal Professionel poskytuje neuveriteľný komfort pri práci a jednoduchosť používania spolu s nekonečným množstvom verných a ľahko predvídateľných odtieňov. INOA sa skladá z troch častí. Prvou je oleo gél, založený na olejovej báze, ktorý obsahuje najmä dermoprotektívne zložky, ktorých účinnosť bola preukázaná u osôb s citlivou vlasovou pokožkou, ďalej je to farbiaci gél obsahujúci farbivá a alkalické činidlo, ktorý nahrádza amoniak a treťou je oxidačný krém Rich oxidant s jedinečným zložením, ktorý okrem peroxidu vodíka v sebe prvýkrát obsahuje dvojicu kozmetických látok - už známy ionen G, ktorý pôsobí vo vnútri vlasového vlákna a ochraňuje ho, a navyše ochranný polymér, ktorý uhladzuje nerovnosti na povrchu vlasového vlákna.

Prepojenie a vzájomné pôsobenie týchto troch jedinečných zložiek umožnilo vytvoriť farbiacu zmes, ktorá zaisťuje optimálnu šetrnosť k vlasovej pokožke a optimálny rešpekt k vlasovému vláknu. Ako dokazujú mnohé testy zamerané na komfort pri aplikácii, ktorá sa realizovala u žien s citlivou vlasovou pokožkou, u farby INOA bolo konštatované menej nepríjemných pocitov (ako je svrbenie alebo pálenie zmesi na pokožke počas aplikácie) v porovnaní s klasickými oxidačnými farbami. AFM (Atomic Force Microscopy) je mikroskopický test, ktorý dokáže určiť mieru narušenia povrchu vlasu a práve tento test preukázal mimoriadnu kvalitu povrchu vlasového vlákna, ktoré je chránené vnútri aj na povrchu a prirodzená lipidická hodnota jadra vlasu aj základné aminokyseliny sú zachované.

Tento jedinečný technologický objav určite výrazne zmení budúcnosť kaderníckej profesie ale aj skúsenosti žien, ktoré si farbia vlasy v kaderníckych salónoch. Zákazníčky vďaka inovatívnej farby INOA môžu farbenie vlasov odteraz vnímať ako úplne nový nevídaný zmyslový zážitok.


Bookmark and Share
 

Ďalšie články

22.04.2011 11:07 Hviezdna kvalita kolekcie H&M Fashion against AIDS
24.03.2010 21:20 Krásne a zdravé vlasy
16.03.2010 10:32 Ocenenie dizajnu Sony
05.03.2010 11:16 Kód mladosti
22.02.2010 16:42 Intenzívny lifting v kréme

Diskusia

Pridaj príspevokspäť

Móda ulice


Fashion people


Najnovšie

TV Štýl 24

 

Odporúčame

Anketa

Čo sa chystáte zaradiť do svojej jarnej garderóby?

 pletený kardigán spolu so stále aktuálnymi legínami (70)

 koženú bundu v kombinácii s mini a členkovými topánkami (66)

 džínsový outfit vo western štýle (62)

 trendový béžový trenčkot na šatách v štýle „first lady“ (77)


     Spolu: 275x