Máte radi Mozzarellu?

Potom, určite privítate pár informácií navyše. Odzneli v rámci jedinečného projektu, ktorý sa uskutočnil v 26 mestách Európy a bol zameraný na prezentáciu a degustáciu pravej talianskej Mozzarella di Bufala z regiónu Kampánia. Zdá sa, že Taliani sa nespoliehajú len na to, že je ich gastronómia všeobecna považovaná za vynikajúcu, ale vytiahli do marketingového boja v rámci Európy, s cieľom zviditelniť výrobky Made in Italy aj cez tieto gastronomické unikáty. Robia dobre, pretože len jedinečnosť a originalita v tomto globalizovanom svete má šancu na úspech.

Rozmanitosť a hodnota vinárensko-gastronomickej tradície Kampánie je uznávaná od dávnych čias a je nepochybne jedným zo základných faktorov jeho hospodárskeho rozvoja. K najvýznamnejším produktom tohto regiónu určite patrí Mozzarella di Bufala Campana.
Vyrába sa z mlieka samíc bývola a od kravského mlieka sa odlišuje obsahom tuku, skladbou bielkovín a má vyššiu koncentráciu mliečných kultúr. A práve od týchto špecifík závisí chuť a vôňa syra. Vyrába podľa starej receptúry, výlučne z plnotučného byvolieho mlieka, s pridaním mliečnych kvasiniek a soli a je excelentným príkladom kultúrneho dedičstva. Je charakterizovaná jedinečným druhom miestneho byvola a technikou chovu týchto hospodárskych zvierat. Dlhý proces genetickej selekcie či schopnosti poľnohospodárov kombinovať starú tradíciu s modernými technologickými inováciami nemajú obdobu na medzinárodnom trhu a sú zárukou špičkového produktu. Iba zo 100% surového čerstvo nadojeného mlieka a okamžite prepraveného do syrárne je totiž možné vyrobiť pravú plnotučnú mozzarellu. S pár kvapkami olivového oleja, rajčinami a čerstvou bazalkou nemá chybu.

Foto: isifa.com


Bookmark and Share
 

Ďalšie články

22.02.2010 16:15 Tá správna chuť a aróma
25.01.2010 18:24 Unikátny chuťový zážitok
25.11.2009 20:46 Trend v príprave kávy
25.11.2009 12:30 Kontrolované sladkosti
18.11.2009 14:43 Na zdravie, alebo všetko o sekte

Diskusia

Pridaj príspevokspäť

Móda ulice


Fashion people


Najnovšie

TV Štýl 24

 

Odporúčame

Anketa

Čo sa chystáte zaradiť do svojej jarnej garderóby?

 pletený kardigán spolu so stále aktuálnymi legínami (70)

 koženú bundu v kombinácii s mini a členkovými topánkami (66)

 džínsový outfit vo western štýle (62)

 trendový béžový trenčkot na šatách v štýle „first lady“ (77)


     Spolu: 275x