Príbeh Parížanky vo flakóne

Parisienne je nová vôňa módneho domu Yves Saint Laurent a je to presne tá vôňa, ktorá pristane žene, čo má rada nadčasovosť, ktorá je osobitá a jedinečná, plná paradoxov a zároveň pohrávajúca sa aj s konvenciami. Je to vôňa príbehu jednej Parížanky.

Ten príbeh sa začína na úsvite v Paríži. Ešte než vyjde slnko, objavuje sa žena, ktorá skrýva tajomstvo. O minulej noci sa nikdy nikto nedozvie. Deň ešte len začína a ona vyzerá nadpozemsky. Je to Parížanka na prvý pohľad, telom i dušou. Vie milovať a vie žiť. Preto ju Paríž prijal za vlastnú. Žena v čiernom po prebdenej noci, diablica s tvárou anjela, postava vo večernej róbe za svitania. Je to žena v duchu Yves Saint Laurenta. Parížanka. Spoločnosť jej robí len ruža. Žena mizne, zostáva tajomná vôňa. Volá sa Kate Moss a tou vôňou je Parisienne.Parisienne je mohutná kvetinová vôňa so štruktúrou drevitých tónov, plná tajností a veľmi, veľmi ženská. Jej vrchné tóny naberajú vinylový odlesk, ktorý moderným spôsobom odkazuje k lesku, laku alebo kovovému podpätku. Čoskoro sa pridáva kyslosť brusnice - prináša štipku horkej uhľadenosti, evokuje istú impertinenciu obrúsenú trblietavými, šťavnatými a ovocnými tónmi černice, ktorá je symbolom pôžitkárskej Pařížanky. Kvetinové srdce vône bije absolútnou ženskosťou damašskej ruže, ktorá sa harmonicky snúbi s púdrovou fialkou, ktorá je zmyselná a zvodná rovnako ako koža, ktorú nosí Kate Moss. Naproti tomu pivoňka dodáva Parisienne nádych mladosti a štipku sviežosti skorého rána. Základné tóny sú drevité. Najskôr tajomné pačuli a hneď za ním maskulínny vetiver, ktorý si pohráva s žensky erotickým pižmom a santalovým drevom, z čoho je jasné, že táto Parížanka prežila noc plnú lásky. Tak komentujú túto novú vôňu jej autorky Sophia Grojsman a Sophie Labbé.

A táto nová vôňa sa láskyplne odráža o steny ušľachtilého flakónu, ktorý je dômyselne brúsený obdobne ako labyrint parížskych ulíc, jemný ako podušky, ktoré práve opustila, ružový ako obloha skoro ráno a rovnako štýlový ako značka YSL.


Bookmark and Share
 

Ďalšie články

18.12.2009 22:20 Moderná Scarlett
10.08.2009 21:05 Courtney Cox tvárou vône SPOTLIGHT
10.08.2009 20:59 Vôňa, čo má štýl
18.06.2009 21:02 Spoločník na cesty
26.05.2009 20:23 Svieža a opojná

Diskusia

Pridaj príspevok

27.06.2018 12:02 parfem


späť

Móda ulice


Fashion people


Najnovšie

TV Štýl 24

 

Odporúčame

Anketa

Čo sa chystáte zaradiť do svojej jarnej garderóby?

 pletený kardigán spolu so stále aktuálnymi legínami (70)

 koženú bundu v kombinácii s mini a členkovými topánkami (66)

 džínsový outfit vo western štýle (62)

 trendový béžový trenčkot na šatách v štýle „first lady“ (77)


     Spolu: 275x