Štýlové plesanie

Ples v opere oslávil v sobotu 9. januára svoje prvé okrúhle narodeniny, nechýbala krásna kvetinová výzdoba, gratulácie ani hudobné narodeninové prekvapenie, teda skladba napisaná špecialne pre tento jubilejný večer v podaní ôsmich slovenskych muzikálových hviezd, impozantný nástup moderátorky večera Zdeny Studenkovej, tradičný valčík na úvod. Všetko ako má byť. Aj Lisa Stansfield urobila taký malý krôčik v ústrety plesovej etikete, keď si tentoraz namiesto džín obliekla čierny nohavicový kostým od Yves Saint-Laurenta.

Z módneho hľadiska bol jubilejný Ples v opere istým potvrdením a pozitívnym zúročením výnimočnej spolupráce medzi spoločnosťou Orange a slovenskou módnou scénou. Podujatie Orange Fashion, ktoré už niekoľko rokov predchádza prestížnemu Plesu v opere otvorilo jedinečnú príležitosť pre slovenských módnych tvorcov predstaviť svoju tvorbu a ponúknuť ju slovenskej klientele. Naša nová, počtom nie veľká, no talentovaná generácia módnych tvorcov, ktorá sa v posledných rokoch etabluje väčšinou z absolventov Ateliéru odevného dizajnu alebo Ateliéru textilu Vysokej školy výtvarných umení, spomínanú príležitosť úspešne využíva a následne na Plese v opere zanecháva svoje jasné stopy. Presvedčili aj tentoraz a myslím, že latku dvihli pekne vysoko. Domnievam sa, že spoločnosť Orange urobila veľkú službu našej módnej scéne, a naopak slovenskí módni tvorcovia určite prispeli k stále sa zvyšujúcej úrovni Plesu v opere – a to je dobre.Nádhernú bielu róbu v siluete morskej panny pripravil Marcel Holubec pre moderátorku večera Zdenu Studénkovú. Detail vyšívaného srdca, čo bol špeciálne vyrobený šperk, z ktorého sa šaty akoby rozlievali po tele, bol skvelý. Dokonalé modelovanie tela šikmými pásmi, vlečka i dekolt – to všetko nieslo jasné znaky vysokého kračírskeho majstrovstva. Myslím, že na tieto šaty sa bude dlho spomínať a určite by raz mali patriť do zlatého fondu slovenskej módy. Rovnako aj druhý model Marcela Holubca, ktorý si obliekla Andrea Cocherová - riaditeľka úseku Komunikácie a značky spoločnosti Orange bol výnimočným kúskom. Opäť dokonale modelované šaty s majestátne padajúcou sukňou vyskladanou zo širokých záhybov v trendovej zlato pudrovej mali všetky atribúty veľkej módy.

Samozrejme, že úspech rób je v mnohom závislý aj od ich nositeliek a určite výnimočné nositeľky pre svoje šaty mal Boris Hanečka. Lucia Hablovičová, bývalá modelka, krásna mladá dáma a riaditeľka súťaze Miss Slovensko, v jeho šatách plných skrytých odkazov na gotiku, s ručne aplikovanou čiernou deštruovanou krajkou na telovom podklade a netradičnými matnými flitrami na spodnom okraji pôsobila ako tajomná bytosť z nejakého mysteriózneho filmu, čomu dopomohol aj celkový styling. Určite ďalší výnimočný model, ktorý dlho zostane v pamäti. Skvele vyzerala v šatách Borisa Hanečku aj modelka Denisa Dvončová. Smaragdovo zelený hodváb na šatách s odhaleným chrbtom, vlny vo vlasoch a výrazné červené pery – to bol opäť chutný štýlový bonbónik. Nuž a tretí model šiat Borisa Hanečku, ktorý na Plese v opere zaujal, bola róba pani Nataši Nikitinovej – Kramárovej, ktorá bola opäť štýlovo čistá a mimoriadne jej pristala. Zdá sa, že sa dal v tomto prípade inšpirovať krstným menom tejto dámy a vyšlo mu to, pretože ako pôvabná Nataša z Eugena Onegina v šatách empírového strihu a s jedinečným výstrihom aj pôsobila.Na začiatok nového roku bol tento plesový módny prídel skutočne bohatý, ale hlavne plný prísľubov dobrej slovenskej módy aj do budúcnosti..

Text: Dana Lapšanská
Foto: Orange

Bookmark and Share
 

Ďalšie články

22.03.2010 14:14 Módne trendy: Doplnková „colorama“
16.03.2010 10:41 Módne trendy: John Galliano stavil na istotu
12.03.2010 15:50 Módne trendy: Ekologický Karl Lagerfeld
10.03.2010 22:58 Módne trendy: Vybalansovaný Alber Elbaz
09.03.2010 21:27 Módne trendy: Pohodový a predajný Gucci

Diskusia

Pridaj príspevokspäť

Móda ulice


Fashion people


Najnovšie

TV Štýl 24

 

Odporúčame

Anketa

Čo sa chystáte zaradiť do svojej jarnej garderóby?

 pletený kardigán spolu so stále aktuálnymi legínami (70)

 koženú bundu v kombinácii s mini a členkovými topánkami (66)

 džínsový outfit vo western štýle (62)

 trendový béžový trenčkot na šatách v štýle „first lady“ (77)


     Spolu: 275x