Písanie bez únavy

Písanie v škole predstavuje až 30 % objemu celkovej práce. Nedostatočne rozvinutá hrubá a následne jemná motorika u detí a nesprávne uchopenie ceruzky či pera pri nácviku písania v prvej triede môžu spôsobiť rad dysgrafických problémov. Správne držanie tromi prstami je základom zdravého kreslenia a písania, ktoré nevyvoláva únavu a stres.

Správny úchop tromi prstami – palcom, ukazovákom a prostredníkom - je základom zdravého kreslenia a písania. K osvojeniu si tohto správneho úchopu napomáhajú trojhranné písacie perá, ceruzky a pastelky. Tzv. Ergo trojuholníková úchopová časť vychádza pri písaní a kreslení z prirodzenej skladby troch prstov (palec, ukazovák, prostredník) a takéto perá a ceruzky samé „zapadnú“ medzi prsty a deťom sa tak kreslí či píše ľahko a zdravo a ruka sa tak menej unaví. Vďaka trojuholníkovému úchopovému systému získavajú deti správne návyky držania pier, fixiek a pasteliek.

Priekopníkom v Ergo držaní je firma Centropen. Spolu s pediatrami, špeciálnymi pedagógmi a odborníkmi na motoriku sa im podarilo realizovať takmer ideálnu úchopovú časť na písacom prostriedku pre deti s názvom TORNADO. „ Ide o klasický popisovač zo skupiny rollerov s kovovým hrotom a guľôčkou z tvrdého kovu. Jeho úchopová časť má ideálny trojuholníkový prierez a navyše je vybavená masážnymi bodmi, ktoré najmä pri dlhšom písaní masírujú hmatové receptory na koncoch prstov a tie vysielajú pozitívne signály do mozgu a pomáhajú tak obmedzovať únavu z dlhého písania,“ vysvetľuje Pavel Kaupa, riaditeľ predaja firmy Centropen SR, s.r.o.. Výrobok je plnohodnotnou náhradou plniacich i guľôčkových pier. TORNADO píše ľahko, vytvára jemnú, ale kontrastnú stopu a odoláva tlaku nevypísanej detskej ruky. Je ideálny pre pravákov, ľavákov aj dysgrafikov. Zdravotne neškodný atrament sa dá taktiež veľmi ľahko vyzmizíkovať. TORNADO odporúčajú pre prvé detské písanie aj pediatri a pedagógovia

Nové TORNADO fruity sa od pôvodného odlišuje príťažlivým a pre deti veľmi pestrým dizajnom, celkom novým zložením modrého nevpíjavého a zmizíkovateľného atramentu so zvýšenou sýtosťou a piatimi celkom novými ovocnými vôňami atramentu. Jahodu, banán, jablko, malinu a čučoriedku pripomínajú aj farebné odtiene krytu pera.

Bookmark and Share
 

Ďalšie články

12.08.2012 23:36 Riziká redukčných diét a rýchleho chudnutia
16.07.2012 23:43 Obávate sa nastávajúcej letnej sezóny? Dajte zbohom nadváhe!
27.03.2010 19:10 Na nádchu a alergiu morskou vodou
22.03.2010 13:48 Stačia dva poháre denne
25.02.2010 10:28 Očista pečene

Diskusia

Pridaj príspevok



späť

Móda ulice


Fashion people


Najnovšie

TV Štýl 24

 

Odporúčame

Anketa

Čo sa chystáte zaradiť do svojej jarnej garderóby?

 pletený kardigán spolu so stále aktuálnymi legínami (69)

 koženú bundu v kombinácii s mini a členkovými topánkami (66)

 džínsový outfit vo western štýle (62)

 trendový béžový trenčkot na šatách v štýle „first lady“ (75)


     Spolu: 272x