Plodná Stella

V priebehu piatich rokov stihla porodiť tri deti, je celoživotnou vegeteriánkou a ochrankyňou zvierat, za osem rokov vybudovala svetoznámu značku, obrovskú publicitu a popularitu získala v roku 2005 svojou kolekciou pre obchodný reťazec H&M, pripravuje už niekoľko sezón kolekcie pre športovú značku Adidas a najnovšie oblieka aj deti. Pre známu americkú značku Gap navrhla detské kolekcie na jar-leto 2010.

Narodila sa v roku 1971 cisárskym rezom, „na krídlach anjela“, ako to komentoval Paul MacCartney a jej ťažký príchod na svet dal názov aj hudobnej skupine The Wings /Krídla/, ktorú založili jej rodičia po zániku slávnej skupiny Beatles. Vyrastala v Londýne a jej slávny otec sir James Paul McCatrney a milovaná matka Linda dbali vždy o to, aby ako dieťa vyrastala ako ostatné deti. Chodila, rovnako ako jej staršia sestra Mary a mladší brat James, do štátnych škôl ale aj veľmi veľa spolu so svojimi rodičmi cestovala po svete.
Študovala módny dizajn na známej Central Saint Martins College of Art and Design a absolventskú kolekciu Stelly predvádzali jej priateľky a svetoznáme topmodelky Naomi Campbell, Yasmin Le Bon a Kate Moss, samozrejme zadarmo. To bolo v roku 1995 a už o dva roky neskôr sa stala kreatívnou riaditeľkou parížskeho módneho domu Chloe. Karl Lagerfeld ako jej predchodca bol dosť skeptický a komentoval jej menovanie slovami: ”Dúfajme, že je nadaná ako jej otec”. Napriek počiatočnej nedôvere Stella získala pozitívne ohlasy kritiky, ale hlavne jej modely sa dobre predávali.
V roku 2001 začala Stella McCartney robiť módu pod vlastným menom v spoločnom podniku s Gucci Group a svoju prvú kolekciu predviedla v Paríži v októbri 2001. Dnes prevádzkuje 14 predajní, od obchodu v New Yorku na Manhatane, Hollywoode, cez Londýn a v romto roku otvorený obchod v Paríži v Palais Royal až po obchody v Šanghaji, Pekingu, Bahrajne, Bangalore, Hongkongu, Tokiu, Kuvajte, Dubaji a Katare. Jej kolekcie sú teraz distribuované do viac ako 50 krajín sveta do vyše 600 veľkoobchodných spoločností vrátane obchodných domov.

V roku 2003 sa vydala za britského vydavateľa Alasdhaira Willisa a uviedla aj svoj prvý parfum Stella. O rok neskôr začala jej spolupráca s firmou Adidas. Jej veľmi úspešná kolekcia Adidas by Stella McCartney zo septembra 2004 sa v ďalších sezónach až podnes utešene zozrastá o odevy na jednotlivé druhy športov od behu cez posilňovňu, jógu, tenis, plávanie, tanec, golf až po zimné športy.

V novembri roku 2005 uviedla mega úspešnú kolekciu Stella McCartney pre H&M, ktorá sa vypredala po celom svete v rekordnom čase. V septembri roku 2006 pripravila novú interpretáciu svojej úspešnej vône "Stella" a o rok neskôr luxusnú ekologickú radu starostlivosti o pleť Care. V roku 2008 uviedla na trh líniu spodnej bielizne a limitovanú edíciu cestovných batožín v spoluprácu s firmou Le Sport Sac.
Nuž a najnovšie pripravila kolekcie GapKids a babyGap pre americkú značku GAP na jar – leto 2010. Táto neskutočne pracovitá matka troch detí, skvelá podnikateľka, dcéra slávneho otca a priateľka hviezd, prototyp ženy dvadsiatehoprvého storočia, sa ujala tejto ponuky s nadšením. Doma má sama tri deti a to vo veku od jedného do päť rokov, a tak dobre vie, čo deti radi nosia a čo sa páči ich rodičom. V kolekcii nechýbajú farebné tenisky, rôzni supehrdinovia a monštrá na tričkách pre chlapcov a potlač ako „milujem ťa“ na kašmírových mikinách pre dievčatká. No vytvorila aj kúsky, ktoré môžu nosiť tak clapci ako aj dievčatká. Na prvom mieste je u nej kvalita materiálov a všetky normy, ktoré musí detské oblečenie spĺňať a usilovala sa aj o to, aby bola prijateľná aj cena. Sama je kolekciou nadšená a verí, že bude rovnako úspešná ako kolekcia pre H&M. Predávať sa začne 3. novembra.

Foto: isifa.com a archív značky


Bookmark and Share
 

Ďalšie články

27.03.2010 19:05 Móda z móla: Navy look vždy presvedčí
16.03.2010 10:53 Odkaz Alexandra McQueena
22.01.2010 13:23 Paríž vzdá hold YSL
19.01.2010 15:58 Slovenská módna scéna: Nenápadne jedinečná
11.12.2009 14:27 Orange fashion 2009

Diskusia

Pridaj príspevokspäť

Móda ulice


Fashion people


Najnovšie

TV Štýl 24

 

Odporúčame

Anketa

Čo sa chystáte zaradiť do svojej jarnej garderóby?

 pletený kardigán spolu so stále aktuálnymi legínami (70)

 koženú bundu v kombinácii s mini a členkovými topánkami (66)

 džínsový outfit vo western štýle (62)

 trendový béžový trenčkot na šatách v štýle „first lady“ (75)


     Spolu: 273x