MJ, alebo superstar súčasnej módnej scény

Marc Jacobs lieta medzi Parížom a New Yorkom a užíva si svoje jedinečné postavenie, za ktorým je predovšetkým jeho úspech u Louis Vuittona, pretože kabelky, ktoré navrhuje zabezpečujú tejto značke aj v čase krízy zaručené príjmy.

Tento úspech mu doprial takú priazeň Bernarda Arnaulta - vlastníka všetkých značiek, pod ktorými je MJ podpísaný – že môže experimentovať. A on experimentuje rád. Ako mág na pop kultúru dokáže spájať niekedy nespojiteľné. Po clubingu 8O-tych rokov, ktoré vrátil v predchádzajúcej sezóne do obehu, tentoraz vsadil na prelínanie prvkov tradičnej japonskej odevnej kultúry s tou našou západnou. Otázku, či je za tým snaha predávať v Japonsku, kde žije asi najviac obetí značkovej módy na svete v ešte lepších objemoch, alebo jednoducho potreba vydať sa na cestovateľkú misiu za nápadmi, necháme ako nezodpovedanú, ale prvá možnosť sa v čase krízy črtá ako pravdepodobnejšia.Prehliadka jeho autorskej kolekcie pod značkou Marc Jacobs v rámci týždňa módy v New Yorku sa predvádzala v čisto bielych až laboratórne čistých priestoroch a nenechali si ju ujsť ani Madonna či Lady Gaga. Najlepšie modelky, medzi ktorými bola aj naša Kamila Filipčíková, mali make-up v štýle gejší a celé boli ako obalané do volánov, ktorých vrstvenie a hlavne množstvo bolo niekedy až zákerné. K tomu namiešal Marc Jacobs jemné pančuškové nohavice à la legíny a celé toto volánové dielo zakryl naríklad klasickým trenčkotom či kabátikom s vojenskými prvkami doplnený tenkým opaskom pod prsiami. Týmito a podobnými netradičnými kombináciami si Marc Jacobs vytvoril skutočne veľký manévrovací priestor, v rámci ktorého miešal z hľadiska odevnej kutúry rozdielne textúry, farby a línie a doslova sa pohrával s jednotlivými prvkami veľmi odvážne až drzo.
Ak sa dnes hovorí o tom, že móda fúzuje všetko, čo už to bolo a vytvára z toho novú formu len vďaka porušovaniu čistoty štýlu – miešať sa môže všetko so všetkým – potom Marc Jacobs tento nový rozmer módy pochopil najlepšie. Jeho schopnosť vycítiť, čo v daný okamih zaberie, čo si v tej chvíli môže dovoliť, je výnimočný a preto je dnes tou najväčšou superstar módnej scény.

Foto: isifa.com


Bookmark and Share
 

Ďalšie články

29.10.2009 22:00 Rocker návrhárom
23.04.2009 23:10 Návrhárska jar v H&M
18.03.2009 18:18 Kráľ Karl stále kraľuje
24.02.2009 11:39 Aukcia storočia
15.02.2009 14:16 Smeruje Alexander Wang k Valentinovi?

Diskusia

Pridaj príspevokspäť

Móda ulice


Fashion people


Najnovšie

TV Štýl 24

 

Odporúčame

Anketa

Čo sa chystáte zaradiť do svojej jarnej garderóby?

 pletený kardigán spolu so stále aktuálnymi legínami (69)

 koženú bundu v kombinácii s mini a členkovými topánkami (66)

 džínsový outfit vo western štýle (62)

 trendový béžový trenčkot na šatách v štýle „first lady“ (75)


     Spolu: 272x