Hydratácia celý rok

V každom období roku je pokožka nášho tela negatívne ovplyňovaná množstvom vonkajších faktorov. V lete je to slnko, klimatizácia, slaná morská voda či chlorovaná voda v bazénoch, cestovanie lietadlom, v zime zas negatívne pôsobí vietor, mráz a vykurované miestnosti – a to všetko má za následok dehydratáciu pokožky. Ak pociťujete sťahovanie pleti po umytí, resp. napínanie či svrbenie, pokožka je suchá a je najvyšší čas začať pokožku chrániť.

Zdravá pleť obsahuje okolo 70% vody. Pokiaľ dôjde k zníženiu obsahu vody v pleti, stáva sa naša pokožka citlivejšia, podráždenejšia, stráca svoju pružnosť a pevnosť. Dehydratácia je príčinou aj vzniku prvých vrások, ktoré sa na pleti objavujú. Čo môže narušiť rovnováhu vody v pleti? Predovšetkým prudká zmena teploty, ktorá môže vzniknúť vplyvom klimatizácie alebo prehriatím miestnosti. Prechod z klimatizovanej miestnosti do tepla a naopak môže okrem iného viesť aj k dehydratácii pleti. „Na kvalite pleti sa odráža aj náš životný štýl. Snažte sa nezanedbávať svoju životosprávu, doprajte svojmu telu a pleti pravidelný odpočinok a starostlivosť. Nezabúdajte dodržiavať pitný režim – najmenej 1,5 l vody denne,“ radí dermatovenerologička MUDr. Tatiana Pavlusová. „Taktiež mydlá a chemické čistiace prípravky často zapríčiňujú dehydratáciu pleti, väčšinou obsahujú detergenty, ktoré narúšajú vrchnú vrstvu pokožky. Preto po každom umytí chráňte svoju pokožku krémami s vysokým obsahom glycerínu, ktorý intenzívne hydratuje a prináša úľavu a ochranu podráždenej pleti. Podráždeniu pleti môžete tiež predísť ochrannými odevmi, pri upratovaní noste bavlnené alebo gumové rukavice,“ dodáva MUDr. Pavlusová.

Pre dosiahnutie efektu hladkej a dokonalej pleti, venujte svojmu telu pravidelnú starostlivosť a to počas celého roka. Vysoko účinnou starostlivosťou je aj nórska hydratačná kozmetika Neutrogena, ktorá prináša okamžitú úľavu a dlhodobú hydratáciu. Tajomstvom úspechu tejto kvalitnej kozmetiky je unikátna nórska receptúra, charakteristická vysokým obsahom glycerínu, ktorý má silný hydratačný potenciál a regeneračné vlastnosti a na začiatku ktorej boli farmaceuti z Osla, ktorí si všimli, že ruky arktických rybárov sú hladké a jemné, napriek tomu že pracujú v extrémnych podmienkach. Výsledkom ich bádania bola táto jedinečná regenerujúca receptúra, obsahujúca vysoký podiel glycerínu. Prečo práve glycerín? Pretože sa rýchlo vstrebáva do povrchovej vrstvy pokožky, vytvára zásobníky vody tak, aby sa pokožka mohla hydratovať postupne, udržiava celistvosť pokožky aj v nepriaznivých podmienkach a pokožku aj regeneruje a posilňuje jej obranné funkcie.


Bookmark and Share
 

Ďalšie články

09.03.2010 21:51 Proteín na celulitídu
22.02.2010 16:38 Celulitída nemusí byť problém
11.02.2010 13:33 Na začiatku prieskum aj výskum
25.11.2009 20:14 Keď čakáte bábätko
20.07.2009 18:23 Pozor na tvrdú a chlorovanú vodu

Diskusia

Pridaj príspevok

12.01.2016 19:48 sucha plet
08.01.2016 11:32 sucha plet
04.01.2016 10:53 sucha plet


späť

Móda ulice


Fashion people


Najnovšie

TV Štýl 24

 

Odporúčame

Anketa

Čo sa chystáte zaradiť do svojej jarnej garderóby?

 pletený kardigán spolu so stále aktuálnymi legínami (70)

 koženú bundu v kombinácii s mini a členkovými topánkami (66)

 džínsový outfit vo western štýle (62)

 trendový béžový trenčkot na šatách v štýle „first lady“ (77)


     Spolu: 275x