Filip Šebo patrónom žiackeho turnaja

V dňoch 4. a 5. júna vyvrcholí na ihrisku bratislavského štadióna Inter 5. ročník celoslovenskej žiackej futbalovej súťaže Coca-Cola Školský pohár záverečnými zápasmi ôsmich najlepších družstiev. V regionálnych kolách hralo celkom 461 tímov, čo predstavuje viac ako 7 376 hráčov z celého Slovenska. Na absolútneho víťaza čaká okrem vecných cien aj zájazd do Francúzka a návšteva zápasu francúzskej ligy.

Sympatický Filip Šebo je aj tento rok patrónom tohto výnimočného turnaja. Skvelý slovenský útočník, momentálne hrajúci vo francúzskom FC Valenciennes, na tlačovej konferencii k súťaži poznamenal: „Teší ma fakt, že spoločnosti, ako je napr. Coca-Cola, sú ochotné podporovať rozvoj mládežníckeho športu a pomôcť tak odhaľovať mladé talenty aj pre slovenský futbal. Tým dávajú šancu aj tým, ktorí by sa inak len ťažko presadzovali a získali priestor na zviditeľnenie svojich schopností. Súťaž tiež podporuje zdravú súťaživosť a vedie žiakov k vnímaniu fair play.“

Spoločnosť Coca-Cola otvára týmto projektom mládeži možnosti, ako zmysluplne tráviť voľný čas. „Ide o náš príspevok k procesu vytvárania kvalitných návykov v oblasti aktívneho životného štýlu, kam patrí aj pravidelný pohyb, vyvážené stravovanie a pitný režim,“ uviedla Kateřina Pospíšilová zo spoločnosti Coca-Cola, vedúca projektu pre Českú a Slovenskú republiku. „Tešíme sa z trvalého záujmu žiakov o túto súťaž i z podpory učiteľov a trénerov, bez ktorej by odohranie takého počtu zápasov nebolo možné.“ dodala.

Coca-Cola Školský pohár sa koná pod záštitou Ministerstva školstva a v spolupráci so Slovenským futbalovým zväzom, ktorého rozhodcovia napomáhajú k objektivite stretnutí. Turnaj je určený pre žiakov vo veku 12 – 16 rokov, teda študentov druhého stupňa základných škôl a nižších tried osemročných gymnázií, s výnimkou športových gymnázií,
športových tried a školských športových stredísk so zameraním na futbal. Hrá sa v ôsmich slovenských regiónoch - v bratislavskom, banskobystrickom, košickom, prešovskom, nitrianskom, trnavskom, trenčianskom a žilinskom. Súťaž prebieha od marca, hrajú sa postupne tri regionálne kolá, z ktorých vzídu účastníci finálových zápasov na Interi. Finalisti budú rozdelení do dvoch štvorčlenných skupín, v ktorých odohrajú tri zápasy systémom „každý s každým“. Víťazi skupín proti sebe nastúpia 5. júna 2009 popoludní vo finálnom zápase o konečné prvenstvo v turnaji.

Novinkou 5.ročníka podujatia Coca–Cola Školský pohár je ocenenie „Krištáľová kopačka“ určená pre najlepšieho strelca. Víťaz bude vyhlásený po skončení finálového zápasu a všetci zainteresovaní očakávajú, že na turnaji na seba upozornia ďalší talentovaní mladí hráči.

www.coca-colapohar.sk

Bookmark and Share
 

Ďalšie články

29.01.2010 11:00 Spokojní slovenskí muži
17.09.2009 11:11 Nákupné ekotašky ako módny bonbónik
28.02.2009 13:30 Chce to zmenu štýlu
09.02.2009 15:07 Umenie minimalizmu

Diskusia

Pridaj príspevokspäť

Móda ulice


Fashion people


Najnovšie

TV Štýl 24

 

Odporúčame

Anketa

Čo sa chystáte zaradiť do svojej jarnej garderóby?

 pletený kardigán spolu so stále aktuálnymi legínami (70)

 koženú bundu v kombinácii s mini a členkovými topánkami (66)

 džínsový outfit vo western štýle (62)

 trendový béžový trenčkot na šatách v štýle „first lady“ (77)


     Spolu: 275x