Vlasy a slnko

Aj vlasy potrebujú našu starostlivosť a to hlavne v lete, keď sú vystavené neúprosnému slnečnému žiareniu a tiež počas dovolenky a prázdnin, kedy sú navyše poškodzované slanou morskou vodou alebo chlórovanou vodou bazénov.

UV paprsky poškodzujú vlasové vlákno rovnako ako pokožku. Spaľujú medzibunkový cement, ktorý zabezpečuje súdržnosť šupiniek keratínu a ich nepriepustnosť. Keratín, ktorý zabepečuje odolnosť vlasu a melanín, určujúci jeho farbu sú UV paprskami taktiež poškodzované. Následky UV žiarenia na úrovni kutikuly znamenajú, že vlas je citlivejší k zmenám vlhkosti vonkašieho prostredia, nakoľko je narušená jeho nepriepustnosť. Ďalej stráca hebkosť, hladkosť a schopnosť odrážať svetlo, je matnejší, drsnejší a horšie sa upravuje. Na úrovni kortexu následkom UV žiarenia sa vlasové vlákno stáva poréznejšie, krehkejšie, stráca silu a pružnosť a viac sa láme. Dochádza aj k poškodzovaniu melaninu, ktorý určuje farbu vlasu a následne k zmene farby vlasov.
Každý vlas má svoju jedinečnú ochrannú schopnosť pred UV parskami a tá schopnosť záleží najmä na množstve melanínu a na stupni citlivosti vlasu. V priebehu času sa táto schopnosť vyčerpáva kartáčovaní, farbením, fénovaním, trvalou onduláciou alebo zmenami vonkajších podmienok. Čím je vlas citlivejší, tým je menej chránený před slnečným žiarením a tým viac je helio-senzitívny. Výsledkom je, že sa vlasové vlákno vysušuje, končeky lámu a farba je vyblednutá.

Receptom na tento problém je inovovaná vlasová starostlivosť od Kérastase – prvá starostlivosť označovaná ochrannými a regeneračnými indexmi na mieru vašich vlasov. Tieto výnimočné technológie v personalizovaných programoch majú 4 exkluzívne účinky. Antioxidačný účinok, vďaka derivátu vitamínu E, ktorý chrání vlas pred efektmi oxidácie a zaisťuje tak sviežosť farby a regeneračný vďaka ceramidom a polymérom, ktoré posilňujú súdržnosť vlasových šupinek a obnovujú tak ich funkciu prirodzenej bariéry. Nasleduje ochrana proti vlhkosti. Prítomné minerálne mikro-oleje a katonický silikón „impregnujú“ vlasové vlákno, ktoré sa tak stáva odolnejším voči poškodeniu pôsobením slenečných paprskov. A štvrtým účinkom je ochrana pred poškodením slunčným žiarením. Ochranný Photo Filter prilne ako magnet vďaka svojmu pozitívnemu náboju k vlasovému vláknu, ktoré má na precitlivených miestach náboj negatívny. Photo Filter pohlcuje UV paprsky a znižuje tak ich škodlivý vliv.


Bookmark and Share
 

Ďalšie články

11.02.2010 13:46 Na farbené oslabené vlasy
27.01.2010 08:58 Lesk vďaka technológiám
12.11.2009 17:13 Lesk na prvom mieste
03.11.2009 13:09 S bambusom na vlasy
29.10.2009 22:20 Po novom na farbené vlasy

Diskusia

Pridaj príspevokspäť

Móda ulice


Fashion people


Najnovšie

TV Štýl 24

 

Odporúčame

Anketa

Čo sa chystáte zaradiť do svojej jarnej garderóby?

 pletený kardigán spolu so stále aktuálnymi legínami (70)

 koženú bundu v kombinácii s mini a členkovými topánkami (66)

 džínsový outfit vo western štýle (62)

 trendový béžový trenčkot na šatách v štýle „first lady“ (77)


     Spolu: 275x