Tajomstvo príťažlivosti sŕdc

Nič v našom živote nie je náhoda. Za všetkým je tajomná sila v našom vnútri. Má vplyv na to, či jeden druhého nájdeme. Je pôvodcom toho, čo cítime a ako následne konáme. Keď tejto sile porozumieme a naučíme sa ju formovať, nájdeme kľúče potrebné k plnohodnotnej láske.

Svetový bestseller Rhondy Byrnovej „Tajomstvo“ má nádejného nasledovníka. Nemecký spisovateľ a expert na vedomie Ruediger Schache vydal knihu „Tajomstvo príťažlivosti sŕdc“, z ktorej sa v Nemecku za pol roka predalo 500-tisíc kusov. Práva na preklad už kúpili mnohé ďalšie krajiny a medzi nimi aj Slovensko...

R.Schache je úspešný prednášateľ a novinár, ktorý sa naučil chápať hlboké súvislosti osobného života, lásky, vzťahov a učí to teraz aj iných. Jeho kniha má podobne ako „Tajomstvo“ mystickú atmosféru, v ktorej spája poznatky, skúsenosti a rady, ako nájsť ten správny kľúč k srdciam iných.

Ruediger Schache napríklad tvrdí, že existuje nespočetné množstvo myšlienok o láske,
ktoré programujú magnet nášho srdca odpudzujúcou silou. Napríklad:
- O lásku treba bojovať. Toho druhého musíte presvedčiť.
- Času je málo. Ak sa nepoponáhľate a nezískate si partnerovu náklonnosť, stratíte ho.
- Iní ctitelia sú všadeprítomní a treba ich predbehnúť a zatlačiť do úzadia.
- Žiadaní sú už dávno zadaní. Ak sú voľní, určite v tom bude nejaký háčik.
- O lásku ide len vtedy, ak ju jeden druhému ustavične vyznávate. Nie je to tak? Veď až potom je to skutočná láska.

Veď väčšina z nás túži po zmysluplnom a naplnenom živote. Chceme rozumieť veciam okolo seba, pochopiť, prečo vzťahy fungujú tak ako fungujú. Často sa nám však zdá, že práve tieto túžby a potreby sa nám darí uspokojovať tým ťažšie, čím viac sa o to snažíme. Schache preto odhaľuje existenciu tajomnej sily príťažlivosti a vyžarovania, ktorá pôsobí v každom z nás a riadi naše kroky. Ponúka 10 tajomstiev skrytých v reálnych príbehoch, ktoré sú doplnené vysvetlením, ich zmyslom a návodom, ako nastaviť ten svoj „magnet“. Magnet, ktorým pritiahneme ľudí a situácie, po ktorých naozaj túžime. Každé tajomstvo je podložené prastarým poznaním, citátmi slávnych ľudí, ktoré v súvislosti s textom a konkrétnym príbehom posúvajú uvažovanie ďalej.


Jeden z príbehov:

„Nevydarený obchod so životom“
Michael a Astrid sa spoznali, keď mali dvadsať, ako študenti ekonómie na univerzite. Okamžite sa do seba zamilovali. Ešte aj po rokoch si boli obaja istí, že chcú spolu stráviť život. Cítili k sebe takú hlbokú lásku spojenú s prianím po slobode a dobrodružstve, že sa dohodli: Obaja využijú svoje vynikajúce vzdelanie, aby robili to, čo sa označuje ako kariéra. Celú svoju energiu a čas do štyridsiatky použijú na to, aby zarobili a ušetrili čo najviac peňazí. Z toho majetku budú môcť potom až do staroby prežívať lásku tak, ako si to vysnívali. To bol ich plán a presne tak aj robili. Veľa pracovali, dopriali si skôr málo a ich majetok rástol, ako plánovali. Vo veku tridsaťosem rokov mala Astrid autonehodu a zomrela.

Schache preto radí – prežívajte vytúžené pocity teraz. Samozrejme, môžete mať ciele, môžete spriadať plány a nasledovať svoje túžby. Môžete rozvíjať svoje schopnosti a vedomosti a prejavovať sa. Môžete stále niečo prežívať. Len to nerobte na úkor prítomnosti. Lebo dnešok je to jediné, čo určite máte.


Viac na www.kniznyweb.sk


Bookmark and Share
 

Ďalšie články

19.05.2009 22:22 Láska na prvý pohľad funguje
28.01.2009 09:52 Dôležitý prstienok

Diskusia

Pridaj príspevokspäť

Móda ulice


Fashion people


Najnovšie

TV Štýl 24

 

Odporúčame

Anketa

Čo sa chystáte zaradiť do svojej jarnej garderóby?

 pletený kardigán spolu so stále aktuálnymi legínami (69)

 koženú bundu v kombinácii s mini a členkovými topánkami (66)

 džínsový outfit vo western štýle (62)

 trendový béžový trenčkot na šatách v štýle „first lady“ (75)


     Spolu: 272x