5x rande v Paríži

Kam pozvať vašich najdrahších a najbližších, ak nie do Paríža na zábavu a potulky skrytými zákutiami? Objavili sme pre vás niekoľko menej známych častí mesta na Seine, ktoré určite spestria váš francúzsky výlet.

Parčík Belleville, ktorý napriek tomu, že je schovaný medzi bielymi panelákmi, poskytuje nevšedný panoramatický pohľad na Paríž (Metro, linky 2 a 11). V Belleville sa môžete túlať schodiskami a promenádami, ale určite vás upútajú aj zelené plochy a kvetinové záhradky, fontány, jaskyňa, bambusový háj i okrasné jazierka. Objavíte tiež miestnu komunitu umelcov - ich ateliéry a diela vystavené na neďalekých nádvoriach. Všimnite si, že na Belleville 72 je na pouličnej lampe zavesená tabuľka, že sa tam narodila legendárna francúzska šansoniérka Edith Piaf. Ak vám pritom zíde na um otázka, čo budete robiť po zotmení, nezabudnite na obľúbené parížske kabarety a hudobné bary.

V Belleville sa tiež zrodilo slovo „guiguette“ alebo kaviareň s vonkajším posedením. V minulosti obyvatelia Belleville zvykli relaxovať v takýchto typicky francúzskych kaviarničkách pri pohári vína alebo šálke kávy. Dnes ich vplyvom kozmopolitnej kultúry nahrádzajú rozmanité thajské reštaurácie alebo turecké kaviarne.

Na spôsob anglických záhrad je do krajiny osadená Luxemburská záhrada (mestská doprava, linka B). Tieto „zelené pľúca“ Paríža Vás privítajú počas akýchkoľvek stretnutí – od súkromných po obchodné. Môžete tam sedieť na rozkladacích kreslách (bezplatne), dať si rýchle občerstvenie alebo drink v blízkosti jazierka.

Neďaleká Botanická záhrada (Jardin des Plantes) je vhodným miestom na víkendový piknik. Nájdete tam pozemský raj flóry aj fauny, ktorý s radosťou vymeníte za rušný tep veľkomesta. Tip pre rodičov: Prírodovedné múzeum (Metro, linka 4), časť Botanickej záhrady, je tým pravým miestom na objavovanie života mamutov a iných obrovských predkov našich zvierat v rámci interaktívnej výstavy. Pre deti je veľkým zážitkom sledovanie a skúmanie obrovskej kostry veľryby (váži 42 ton!) alebo prechádzka po ceste zrodu života na našej planéte na interaktívnom náučnom chodníku.

Kráľovský Bois de Vincennes (pôvodne Vilcena) – park, ktorého návštevou nepohrdne ani rodený Angličan, už od nepamäti navštevujú celé rodiny, priatelia alebo zamilované páriky (Metro, linka 8). Nádherne upravené ostrovy s jaskyňou alebo kaplnkou sú zaplavené hlučnými mladými muzikantmi a ich afro-rytmami. Môžete si tiež prenajať čln a spoznávať okolie oboch malých ostrovčekov, alebo s deťmi absolvovať vyhliadkovú jazdu na poníkovi.

Vaše rande dostane čarovný nádych, ak si ho naplánujete v malej parížskej štvrti Bercy, ktorá sa stáva módnou vďaka mnohým podnikom s vonkajšími terasami (Metro, linka 14 do Court St.Emilion, autobus 24, 62 a 111). Štvrť je plná útulných barov, reštaurácií a obchodíkov, ktoré poskytujú ochutnávky vín. Sú zariadené v bývalých vínnych pivniciach a Parížania tam zvyknú obedovať po sobotňajších nákupoch. Mnohí sa zase zastavia na drink v multicentre voľného času Club Med, a tí, čo majú radi zábavu, zájdu na diskotéku – horúcu polnočnú párty a la Paris. Určite si aj Vy nájdete spôsob, ako tu relaxovať.

Neváhajte a objavte svoj vlastný Paríž: mimo hlavných atrakcií a turistami zošliapaných chodníčkov. Ukrýva mnoho pokladov, ktoré čakajú len na to, aby ste ich objavili. A nezabudnite na priateľov, určite sa potešia, keď od vás takéto pozvanie dostanú.


Bookmark and Share
 

Ďalšie články

30.12.2009 15:52 Jediné múzeum vôní - osmotéka vo Versailles
15.12.2009 20:19 Oddych pre deti i rodičov - Reiter´s Avance Hotel
11.11.2009 11:49 Sex v meste ako turistická atrakcia
19.06.2009 18:50 Nové múzeum Akropolis
13.02.2009 18:16 Lifestylové cestovanie

Diskusia

Pridaj príspevokspäť

Móda ulice


Fashion people


Najnovšie

TV Štýl 24

 

Odporúčame

Anketa

Čo sa chystáte zaradiť do svojej jarnej garderóby?

 pletený kardigán spolu so stále aktuálnymi legínami (69)

 koženú bundu v kombinácii s mini a členkovými topánkami (66)

 džínsový outfit vo western štýle (62)

 trendový béžový trenčkot na šatách v štýle „first lady“ (75)


     Spolu: 272x