Berlín a jeho búrlivý štýl

Nemecká metropola Berlín nikdy nespí. V noci sú v plnom prúde zábavné podniky, varieté a kabarety. Cez deň zase život pulzuje na rušných uliciach, medzi zaujímavými budovami, z rôznych období a štýlov. Berlín toľkokrát rekonštruovali, že ani po 300-ročnej histórii nie je z neho žiaden starec.

Mesto bolo svedkom mnohých historických udalosti, ale najznámejšou z nich je určite pád Berlínskeho múra. Stal sa jeho hlavnou atrakciou spolu s rusko-americkým hraničným bodom, ktorý prechádza pod súsoším známej Brandenburskej brány Quadriga.

Pár krokov od tejto dominanty stojí budova Ríšskeho snemu alebo Reichstagu s okázalou kupolou. Každý deň tam stoja turisti v dlhých radoch, aby vyšli hore špirálovitým schodiskom a pokochali sa pohľadom na najkrajšiu panorámu mesta.

Ďalšou atrakciou nemeckej metropoly je námestie Potsdamer platz. Je to vlastne mesto v meste, plné obchodných domov, kasín, reštaurácií, kín, divadiel a varieté. Nemenej zaujímavé je aj Európa centrum na Tauentzienstrasse so sklenou konštrukciou hodín a magickým obeliskom, čnejúcim do výšky 35 metrov. Návštevníci pri ňom dokážu stráviť celé hodiny a sledovať, ako mení farbu podľa svetla a uhla pohľadu.

Viac ako 80 000 ľudí denne prejde bránami susedného KaDeWe. Sú to najväčšie potraviny v Európe a ponúkajú asi 400 druhov chleba, 1200 typov salámy a 1300 chutí syra.

Po veľkom nákupe odporúčame prechádzku smerom k známemu bulváru Unter den Linder a pamiatkam historického jadra Berlína. Návštevníka iste zaujme námestie Gendarmenmarkt. Je situované medzi dvojičkami Francúzskym a Nemeckým Dómom a Konzerthausom s pódiom pre letné hudobné večery.

Predstavenia v 135 berlínskych divadlách a štýlových džezových kluboch tiež stoja za to, aby si ich návštevník zaradil do večerného programu. Jedným veľkolepým miestom pre iskrivo strávenú noc sú varieté vo Friedrichstadtpalaste alebo Wintergartene. Divákov vtiahnu do dvadsiatych rokov minulého storočia, keď Berlínu vládol Kit Kat Klub a tiež herečka a speváčka Liza Minelli, známa z muzikálu Kabaret.

Overiť si, že Berlín má viac múzeí (až 170) ako dažďových dní, sa dá veľmi ľahko počas výletu loďou po rieke Spree. Turisti sa môžu dopraviť aj na ostrov múzeí, kde môžu precestovať doslova stáročia pri pamiatkach starého Egypta, Grécka a Ríma v múzeu Pergamon.

Berlínsky výlet môže byť naozaj kompletný len po návšteve Postupimu a jeho očarujúcich palácov Sanssouci a Neues. Tie v minulosti boli letnou rezidenciou pruských vládcov a nemeckých cisárov.


Bookmark and Share
 

Ďalšie články

30.12.2009 15:52 Jediné múzeum vôní - osmotéka vo Versailles
15.12.2009 20:19 Oddych pre deti i rodičov - Reiter´s Avance Hotel
11.11.2009 11:49 Sex v meste ako turistická atrakcia
19.06.2009 18:50 Nové múzeum Akropolis
13.02.2009 18:16 Lifestylové cestovanie

Diskusia

Pridaj príspevokspäť

Móda ulice


Fashion people


Najnovšie

TV Štýl 24

 

Odporúčame

Anketa

Čo sa chystáte zaradiť do svojej jarnej garderóby?

 pletený kardigán spolu so stále aktuálnymi legínami (69)

 koženú bundu v kombinácii s mini a členkovými topánkami (66)

 džínsový outfit vo western štýle (62)

 trendový béžový trenčkot na šatách v štýle „first lady“ (75)


     Spolu: 272x