Lifestylové cestovanie

Ak nechcete, nemusíte v Paríži absolvovať Eiffelovku, v Berlíne Branderburskú bránu a v Londýne Tower Bridge. Módne lifestylové cestovné kancelárie vám dajú možnosť nahliadnuť do skutočného a skrytého života pravých Parížanov, Berlínčanov a Londýnčanov.

Všetko je inak. Dnešní lifestyloví maniaci a trendsetteri hľadajú všetko skryté, nedostupné a dobre strážené a samozrejme previazané s veľkými menami. Skvelý produkt pre šikovných podnikavcov. Nezávisle od seba, ale s rozdielnym obsahom, v troch európskych metropolách sa tohto žiadaného turistického produktu zhostili traja zarytí trendsetteri a šikovní obchodníci zároveň. V Paríži Američanka Rebecca Magniantová, v Londýne pravý Londýnčan Tobias Moss a v Berlíne Švéd Henrik Tidefjärd.

Butikový Paríž

Americká frankofilka Rebecca Magniantová je zaľúbená do Paríža už veľa rokov a svoj obdiv dokázala premeniť aj na skvelý obchod. Jej turistická kancelária Chic Shopping Paris organizuje a ponúka špeciálne prehliadky mesta pre logomaniakov a štylistky - amatérky. Ak sa chcete dozvedieť, do ktorých butikov chodia nakupovať pravé Parížanky, musíte zaplatiť 125 EUR. Malé krajčírske butiky, kde sa modely navrhujú, skúšajú, šijú a predávajú zároveň, zažívajú v Paríži renesanciu a nájsť ich, nie je také jednoduché. V Paríži totiž opäť vsadili na jedinečnosť a originalitu a uniformitu poslali do zabudnutia. Ak vás oslovuje folk inšpirovaný škandinávskou kultúrou, potom vás Rebecca zavedie k Julii Skarlandovej na ulicu Condorcet číslo 59. Mimochodom oblieka aj speváčku Bjőrk . Ak hľadáte sexi vecičky so štipkou humoru, potom vás nasmeruje k Martinovi Grantovi na ulicu Charlot číslo 10, u ktorého sa obliekajú aj Kate Blanchetová, Lauren Huttonová i Lee Radziwillová. Butik Anne Willi na ulici Keller číslo 13 ponúka jednoduché línie a skromnú paletu farieb pre vyznavačky minimalizmu. A hneď vedľa na čísle 11 tvorí svoju módu pre aktívne a moderné ženy Gaella Barre.
Pre vyznavačky veľkej módy má Rebecca pripravený výlet po parížských outletoch. V priemyselnej zóne Paris Nord 2, tridsať kilometrov od Saint-Germain-des-Prés , kúpite topánky Ferragama, opasky od Hermesa a chanel kostýmy o jednu tretinu lacnejšie ako v centre. A Rebecca pozná aj výhody nákupov v butikoch s komisionálnym značkovým tovarom. Ako hovorí, niektoré neboli ani nosené, pretože si ich Parížanky nestihli obliecť a už musia utekať obstarať si modely z nových kolekcií. A tak kostým od Valentina kúpite za štvrtinu pôvodnej ceny. Kde? V Chercheminipepes na ulici Cherche-Midi.

info: www.chicshoppingparis.com

Tancujúci Berlín

Neukazujeme to, čo poznáte, ale s nami poznáte ako skutočne žijeme, bývame, ako sa bavíme, hovorí Henrik Tidefjärd - autor projektu a zakladateľ cestovnej kancelárie Berlinagenten.. Ak zaplatíte 150 EUR, na jeden deň sa z vás stane pravý Berlínčan. Sprevádzal aj firemných „lovcov“ trendov z Ikey i americkú herečku Taru Reidovú. Jeho hitom je nocľah v súkromnom byte, návšteva miestnych umelcov v ich ateliéroch, nočný „clubbing či prechádzka štvrťou Mitte. Práve tam je podľa neho dnes tá pravá esencia mesta, ktorá vzniká transformáciou socrealistickej minulosti na avantgardu. Tu sa nachádza aj Clärchens Ballhaus – tak trochu tančiareň a trochu pizzeria s nemodernými stolíkmi, kam dennodenne prichádzajú páry, aby sa naučili foxtrot, tango či walz a ich deti sa im pritom tmolia pod nohami. Záujem o klasické spoločenské tance je v Berlíne obrovský. A na ulici Oranienburger vás Henrik zavedie do najslávnejšieho butiku s odloženým šatstvom Sterling Golg. Hodváb, tvíd, kašmír a originálne šaty od rokov päťdesiatych až po osemdesiate, z ktorých si môžete vyberať a vyberať. A kto tam chodí nakupovať? Napríklad aj slečna Hohenzollern, pruská kňažná, ktorá si tam kúpila róbu na maturitný bál. Henrik rád šokuje svojich hostí a tak ich večer berie do dekadentného klubu KitKat s adresou hangár č. 2, letisko Tempelhof. Industriálne zariadenie a hukot lietadiel nad hlavou to je podľa neho ten pravý berlínsky nočný klubový život.

info: www. berlinagenten.com


Karmický Londýn

Pionierom lifestylového turizmu je aj Londýnčan Tobias Moss. Začal veľmi jednoducho. Z Indie doviezol vyslúžené staré limuzíny, odekoroval ich indickými tkaninami, kvetmi a začal novú éru turizmu. Autá s názvami Monzúnová svadba, Bollywood alebo Kama Sutra zvyčajne skôr počujete, ako vidíte, pretože ich klaksón pripomína erdžanie koní. Za 60 libier vás Karma Kabs - omámených vonnými tyčinkami a orientálnou hudbou, ktoré majú navodiť tú správnu atmosféru - zavezú na Oxford Street, kde bývajú Kate Mossová, Oliver Stone a Scarlett Johanssonová. Tobias rád ukazuje Londýn aj ako „funky town“. Jeho obľúbenou adresou je Conduit Street v Mayfair, v srdci západného Londýna, kde je jeden z najmódnejších klubov Sketch, kde nájdete zábavu, módu i umenie. Chodia sem výlučne pekní a bohatí a bez mihnutia oka zaplatia 250 libier za večeru. Ak potrebujete nejakú tú dávku decibelov, nasmeruje vás do klubu 333 na Old Street, kde zábavu roztáča 65-ročný didžej Derek alebo do Lounge Lover s gýčovitým interiérom a originálnymi kokteilmi. A pre vyznavačov fankov, jazzu a disca má Tobias pripravený klub Medicine. Na okružnej ceste Londýnom nechýbajú, samozrejme, zastávky ako Beatles Coffee Shop na Finchley Road, legendárne nahrávacie štúdia na Abbey Road, dom Paula McCartneyho a na Carnaby Street si vypočujete príbehy o swingujúcich 60-tych rokoch.

info: karmakabs.com

Foto: isifa.com


Bookmark and Share
 

Ďalšie články

30.12.2009 15:52 Jediné múzeum vôní - osmotéka vo Versailles
15.12.2009 20:19 Oddych pre deti i rodičov - Reiter´s Avance Hotel
11.11.2009 11:49 Sex v meste ako turistická atrakcia
19.06.2009 18:50 Nové múzeum Akropolis
12.02.2009 14:14 Berlín a jeho búrlivý štýl

Diskusia

Pridaj príspevokspäť

Móda ulice


Fashion people


Najnovšie

TV Štýl 24

 

Odporúčame

Anketa

Čo sa chystáte zaradiť do svojej jarnej garderóby?

 pletený kardigán spolu so stále aktuálnymi legínami (69)

 koženú bundu v kombinácii s mini a členkovými topánkami (66)

 džínsový outfit vo western štýle (62)

 trendový béžový trenčkot na šatách v štýle „first lady“ (75)


     Spolu: 272x