Stačia dva poháre denne

Podľa mnohých odporúčaní by sme mali až 5 x denne konzumovať ovocie a zeleninu v surovom stave. Keď toto odporúčanie zoberieme vážne, čo by sme mali, zistíme, že celý deň niečo šúpeme, krájame a máme lepkavé ruky. Receptom na tento problém môže byť ovocný nektár Cappy Fruit Plus Antioxidanty z červeného hrozna, jablka a kiwi. Už s dvomi pohármi tohto nápoja denne môžete byť na potrebnej dennej dávke antioxidantov, s ktorou už môžete účinne bojovať proti aktivite škodlivých voľných radikálov.

Cappy Fruit Plus Antioxidanty sú ovocné nektáre vyrobené zo starostlivo vybranej zmesi ovocia a bohaté na špecifické prírodné mikrozložky, ktoré ľudské telo potrebuje každý deň. Sú to antioxidanty, ktoré neutralizujú aktivitu škodlivých voľných radikálov v tele a chránia bunky pred ich poškodením tým, že neutralizujú voľné radikály a menia ich tak na neškodné. Ak sa oxidačné reakcie nekontrolujú, voľné radikály môžu poškodiť dôležité bunkové štruktúry, ako napr. DNA. Naše telo produkuje antioxidačné látky v množstve, ktoré nie je dostatočné na zabezpečenie rovnováhy oxidácie a antioxidácie. Preto sa musíme obrátiť na zdroje antioxidantov v našej strave. Tie sa prirodzene nachádzajú hlavne v ovocí a zelenine.

Nie všetky antioxidanty pracujú na rovnakej báze. Medzi najúčinnejšie patria extrakty zo zeleného čaju, hroznových semienok a šupiek hrozna, čo je dôvod prečo tvoria 70 % antioxidantov v Cappy Fruit Plus Antioxidanty. Zvyšných 30 % pochádza z jabĺk, hrozna, čučoriedok a granátových jabĺk. „Antioxidanty, ako tie čo obsahujú ovocné nektáre Cappy Fruit Plus Antioxidanty, nám môžu pomôcť chrániť sa pred rôznymi chorobami srdca, rakovinou a predčasným starnutím. Stačia iba dva poháre tohto nápoja denne, v ktorých je obsiahnutá potrebná denná dávka antioxidantov a môžeme tak prispieť k udržaniu nášho dobrého zdravia,“ myslí si MUDr. Miloš Bubán, internista, gastroenterológ a primár odborných ambulancií Železničnej Nemocnice s poliklinikou v Bratislave.

Bookmark and Share
 

Ďalšie články

12.08.2012 23:36 Riziká redukčných diét a rýchleho chudnutia
16.07.2012 23:43 Obávate sa nastávajúcej letnej sezóny? Dajte zbohom nadváhe!
27.03.2010 19:10 Na nádchu a alergiu morskou vodou
25.02.2010 10:28 Očista pečene
26.12.2009 14:34 Káva proti cukrovke

Diskusia

Pridaj príspevokspäť

Móda ulice


Fashion people


Najnovšie

TV Štýl 24

 

Odporúčame

Anketa

Čo sa chystáte zaradiť do svojej jarnej garderóby?

 pletený kardigán spolu so stále aktuálnymi legínami (69)

 koženú bundu v kombinácii s mini a členkovými topánkami (66)

 džínsový outfit vo western štýle (62)

 trendový béžový trenčkot na šatách v štýle „first lady“ (75)


     Spolu: 272x