Spokojní slovenskí muži

Podľa aktuálnej štúdie až 83% slovenských mužov vyhlasuje, že sa vo svojej koži cíti dobre, čo predstavuje najvyšší výsledok v rámci regiónu strednej a východnej Európy. Podľa tohto prieskumu by Slováci mali mať tiež najväčší zmysel pre humor. Prieskum, ktorý uskutočnila globálna značka produktov starostlivosti o pokožku pre mužov, ukazuje, že celosvetovo väčšina mužov vo veku 30-55 rokov sa vo svojej koži cíti pohodlne a vnímajú svoje pohodlie viac ako osobné skúsenosti a úspechy, a nie ako majetok.

V celosvetovom meradle muži skôr ako s osobnou zrelosťou spájajú pojem „cítiť sa pohodlne vo vlastnej koži“ so sebauvedomením a sebaistotou. Až 58% opýtaných si myslí, že „cítiť sa pohodlne vo vlastnej koži znamená akceptovať sa taký, aký človek je“. Mimoriadne vysoký ukazovateľ v tomto ohľade dosiahla Veľká Británia (75%) a Kanada (70%), pričom v Brazílii bol tento atribút len na úrovni menej ako 30%. Z pohľadu Slovákov (vzorka 250 mužov z decembra 2009 vo veku 35-50 r.) je základom pre to, aby sa človek cítil vo svojej koži pohodlne, „nebrať sa príliš vážne“ (56%) a „akceptovať sa taký, aký človek je“ (54%), za čím ďalej nasleduje „byť úprimný“ (45%) a „byť nezávislý“ (45%). Na konci rebríčka sú s 5 percentami „zrelosť“ a „nestarať sa, čo si myslia ostatní ľudia“.

Až 83% Slovákov, ktorí sa zúčastnili prieskumu, odpovedalo, že sa cíti vo svojej koži veľmi pohodlne alebo skôr pohodlne. Ide o najvyššiu vykázanú hodnotu v prieskume v rámci strednej a východnej Európy. Väčšina respondentov - v celosvetovom meradle 91% , v SR 90% - si myslí, že schopnosť postarať sa sám o seba v značnej miere prispieva k tomu, že sa muži akceptujú takí, akí sú. Hneď za týmto atribútom nasleduje ukazovateľ „ ženatý“ (82%). Zaujímavé je, že zo všetkých opýtaných vykazovala SR najvyšší počet ženatých mužov a to 83% . Majetok sa ukazuje rovnako dôležitý tak pre mužov celosvetovo ako aj pre mužov na Slovensku, ale je menej podstatný ako akceptácia samým sebou a tiež svojimi blízkymi.

Zdroj: nrc
Foto: Isifa


Bookmark and Share
 

Ďalšie články

17.09.2009 11:11 Nákupné ekotašky ako módny bonbónik
22.05.2009 10:08 Filip Šebo patrónom žiackeho turnaja
28.02.2009 13:30 Chce to zmenu štýlu
09.02.2009 15:07 Umenie minimalizmu

Diskusia

Pridaj príspevokspäť

Móda ulice


Fashion people


Najnovšie

TV Štýl 24

 

Odporúčame

Anketa

Čo sa chystáte zaradiť do svojej jarnej garderóby?

 pletený kardigán spolu so stále aktuálnymi legínami (70)

 koženú bundu v kombinácii s mini a členkovými topánkami (66)

 džínsový outfit vo western štýle (62)

 trendový béžový trenčkot na šatách v štýle „first lady“ (77)


     Spolu: 275x