Oddych pre deti i rodičov - Reiter´s Avance Hotel

Chcete byť zrelaxovaný, zdravý a fit? Máte deti a myslíte si, že nie je možné súčasne oddychovať a dopriať radosť a zábavu aj im? Tak navštívte Reiter´s Avance Hotel v Burgenlande vo východnom Rakúsku, vzdialený len 1,5 hodiny jazdy autom z Bratislavy.

Už za viedenským letiskom Schwechat vás po ceste poteší pohľad na zelené lúky, pasienky a malebné horské dedinky. K areálu hotelového komplexu vás spoľahlivo navedú orientačné tabule. Trasu si však môžete naplánovať už doma cez webovú stránku hotela.

Za vstupom do komplexu vás očarí krásne upravený areál s veľkým golfovým ihriskom. Pred parkoviskom neprehliadnete hotelového maskota – vodného byvola Kazimíra. Zaparkovať môžete buď pred hotelom, alebo v podzemnej garáži. Na recepcii Vás privíta milý personál.

Ubytovanie a aktívny oddych

Hotel je určený pre rodiny s deťmi a v tomto duchu sú zariadené aj interiéry. Izbami sú väčšinou dvoj-apartmány. Izby majú samostatný vchod, balkón i priestrannú spálňu, kde je vyhradené miesto pre poobedný odpočinok, TV a veľkú kúpeľňu s oddeleným WC. Spojovacie dvere medzi izbami sú vybavené kľúčom. Súkromie rodičov i detí je tak zabezpečené. Maličké deti je možné uložiť do postieľok so zábranou.
V izbe nájdete praktickú “plážovú“ tašku s uterákmi a županmi. V nich sa môžete pohodlne presúvať do kúpeľov v suteréne hotela. Nikdy nie sú preplnené a prúdi v nich liečivá termálna voda. Iste stojí za to vyskúšať perličkové bazény a saunový svet, ktorý ponúka klasickú fínsku, parnú i infračervenú saunu. V krásnom domčeku nazvanom Panónsky dom objavíte biosaunu i borovicovú saunu. Aktívne sa dá oddýchnuť tiež v modernej posilňovni.
Pre vášnivých golfistov je za menší poplatok k dispozícii 9 a 18 jamkové golfové ihrisko. Deti si môžu zajazdiť na lipicanských koníkoch, alebo obdivovať rôzne zvieratká.

Kazimírov detský svet

V hoteli s výnimočne priateľským prostredím pre deti je o ne krásne postarané. V čase od 9:00 do 21:00 o detičky od 3 rokov a 8 hodín denne o bábätká. Je tu detská kinosála i divadelná sála s priestrannou šatňou pre každého herca v štýle „Hollywoodu“, outdoorové priestranstvo na šantenie na šmýkalkách, 4 indoorové priestory na hranie, lezecký areál, detský aquapark s tobogánmi a vodnými atrakciami, detská reštaurácia, remeselnícka dielňa či tanečné štúdio. A na všetko dozerá kompetentná „pestúnka“. Deti môžete opatrovateľkám zveriť na hodinu, na celých 12 hodín, alebo môžete s nimi absolvovať nejaký program. Detičky tu v zápale hry bez problémov prekonávajú i jazykové bariéry.
Bezpečnosť detí je prioritou. Vonkajší priestor je ohradený plotom. Neubytovaným zabraňuje prístup do detského areálu, detičkám aby sa nerozutekali. Ak prší, v šatniach deti čakajú farebné gumáky a pršiplášte. Opatrovateľky sa snažia zobrať deti aspoň raz za deň na čerstvý vzduch, kde si môžu napríklad zaskákať na trampolíne. V detskom svete funguje zabehnutý systém s „detskými pasmi“, do ktorých rodič okrem priameho kontaktu na seba určí aj to, s kým môže dieťa opustiť ihrisko, alebo vymenuje alergie dieťaťa. Zaradenie detičiek do programu je stanovené podľa ich veku a pozostáva z troch skupín (od 6 mesiacov do 3 rokov, od 4 do 9 rokov, od 10 do 15 rokov), v prípadne vysokej návštevnosti do piatich skupín.
Detský aquapark dostal názov podľa maskota hotela – farebne oblečeného vodného byvola Kazimíra – Kazimírov vodný svet. Deti tu majú okrem bazéna aj vodné atrakcie ako tobogány a šmýkalky, alebo školu plávania. Voda v detských bazénoch nie je termálna, ale sladká, aby šantenie vo vode deti príliš neunavilo a samozrejme, aby im neuškodilo.

Gastronómia

Jedlo a stravovanie je taktiež prispôsobené deťom. Ak dieťa vyhladne v aquaparku či v hale na prízemí, niečo na zahryznutie nájde buď v detskej reštaurácii, alebo v bufete. Pre bábätká a batoľatá je k dispozícií pult, kde im mamičky bez problémov pripravia stravu. Veľká reštaurácia ponúka detským návštevníkom samostatné menu. Okrem toho je tu detský kútik.
Raňajky a obedy sú v štýle švédskych stolov. Pri večeri nadobudnete pocit, že ste sa ocitli v luxusnej reštaurácii. Záujem čašníkov o Vaše potreby a priania i majstrovstvo šéfkuchárov pri vytváraní a estetickej príprave hlavného jedla Vám vyrazia dych.
Všetky pobyty sú all inclusive, preto si nemusíte robiť starosti, keď kvôli detským radovánkam a zábave zmeškáte raňajky, obed či večeru. V bare, v priestoroch termálneho kúpaliska, je k dispozícii bufet, ktorý uspokojí každé hladné bruško. Nájdete tu rôzne šaláty, prvotriedne ovocie a zeleninu, polievky, pečivo, jogurty, koláčiky a zmrzlinu.

All inclusive

All inclusive pobyt v Reiter's Avance hoteli v sebe zahŕňa aj širokú ponuku alkoholických a nealkoholických nápojov. V čase od 6tej do 24tej hodiny zadarmo. Nápojový lístok ponúka širokú škálu miešaných nápojov, kvalitné destiláty i víno. Taktiež si môžete pochutiť na čerstvej ovocnej šťave, výbornej káve a sýtených nápojoch. Toto všetko sa dá po večeroch vychutnávať v pohodlí kožených kresiel vo veľkej hale s barom a živou hudbou.
Reiter's Avance Hotel je v združení (ARGE best for family) piatich top rekreačných zariadení Burgenlandu. Ich hlavnou cieľovou skupinou je rodina. Ponuky hotelov sú generované tak, aby si nekonkurovali. Všetkých päť zariadení láka návštevníkov zo Slovenska vysokokvalitným programom pre rodiny s deťmi od 0-14 rokov. V popredí stoja ponuky na tému "Dovolenka s deťmi" a "Rodinná zdravotná dovolenka". Každý partnerský podnik ponúka špeciálne balíky, ktoré vychádzajú v ústrety rodinám s deťmi. V združení hotelov sú aj Reiter`s Allegria Hotel, Hotel VILA VITA Pannonia, Hotel Sonnenpark a Märchenpark Neusiedlersee.

Viac na www.bestforfamily.at

Bookmark and Share
 

Ďalšie články

30.12.2009 15:52 Jediné múzeum vôní - osmotéka vo Versailles
11.11.2009 11:49 Sex v meste ako turistická atrakcia
19.06.2009 18:50 Nové múzeum Akropolis
13.02.2009 18:16 Lifestylové cestovanie
12.02.2009 14:14 Berlín a jeho búrlivý štýl

Diskusia

Pridaj príspevokspäť

Móda ulice


Fashion people


Najnovšie

TV Štýl 24

 

Odporúčame

Anketa

Čo sa chystáte zaradiť do svojej jarnej garderóby?

 pletený kardigán spolu so stále aktuálnymi legínami (70)

 koženú bundu v kombinácii s mini a členkovými topánkami (66)

 džínsový outfit vo western štýle (62)

 trendový béžový trenčkot na šatách v štýle „first lady“ (75)


     Spolu: 273x