Sex v meste ako turistická atrakcia

Socha Slobody alebo mrakodrap Empire State Building patrí tradične k hlavným turistickým atrakciám New Yorku, no čoraz viac priaznivcov tzv. lifestylového turizmu si získavajú špecializované zájazdy smerujúce na miesta, kde sa natáčali populárne televízne seriály.

Tento typ turistiky teraz v New Yorku zažíva skutočný rozkvet. Viac ako 15.000 ľudí zo 40 krajín si len od mája vybralo výletnú trasu po stopách seriálu Sopranos a najmenej tisíc záujemcov týždenne vyráža v zájazdových autobusoch na obhliadku miest spojených so seriálom Sex v meste. A fanúšikovia ďalších seriálov túžia tiež vidieť, kde sa jednotlivé diely natáčali. "Zameriavame sa na seriály, ktoré sa odohrávajú v New Yorku," uviedla Meagan Hessová, manažérka spoločnosti On Location Tours, ktorá má tieto špecializované výlety na starosti. "V seriáli Super klebetnica hrá New York zásadnú úlohu nielen ako prostredie, ale aj pri dotváraní postáv," hovorí. Osemdesiat percent scén tohto seriálu, ktorého náplňou sú príbehy mladých a bohatých tínedžerov žijúcich v jednej z najbohatších štvrtí New Yorku, bolo natočené priamo na uliciach veľkomesta. Turistické zájazdy po stopách tohto seriálu začali v máji, a to dvakrát týždenne - v piatok a v sobotu popoludní. Trvá tri hodiny a stojí 40 dolárov. Tieto zájazdy sú vraj vždy vypredané. V autobusoch spoločnosť premieta klipy s ukážkami jednotlivých pasáží seriálu.

Okruh Sex v meste je určite najpopulárnejším. Denne sa realizujú dva trojhodinové okruhy po stopách tohto seriálu a počas víkendu tri až päť. Väčšinu účastníkov tohto zájazdu tvoria ženy vo veku medzi 20 až 40 rokmi. Niektoré sprevádzajú manželia alebo priatelia. 70% týchto okruhov tvoria zahraniční turisti.

Foto: isifa.com


Bookmark and Share
 

Ďalšie články

30.12.2009 15:52 Jediné múzeum vôní - osmotéka vo Versailles
15.12.2009 20:19 Oddych pre deti i rodičov - Reiter´s Avance Hotel
19.06.2009 18:50 Nové múzeum Akropolis
13.02.2009 18:16 Lifestylové cestovanie
12.02.2009 14:14 Berlín a jeho búrlivý štýl

Diskusia

Pridaj príspevokspäť

Móda ulice


Fashion people


Najnovšie

TV Štýl 24

 

Odporúčame

Anketa

Čo sa chystáte zaradiť do svojej jarnej garderóby?

 pletený kardigán spolu so stále aktuálnymi legínami (69)

 koženú bundu v kombinácii s mini a členkovými topánkami (66)

 džínsový outfit vo western štýle (62)

 trendový béžový trenčkot na šatách v štýle „first lady“ (75)


     Spolu: 272x