Diskusné fórum

Menej je niekedy viac
Po módne bohatých rokoch deväťdesiatych, kedy sa na Slovensku ambiciózne začala formovať nová módna generácia, dnes mám pocit, že módna kríza valcuje všetko, čo tu bolo s takým nadšením zasadené. Záverečná prehliadka Bratislavských módnych dní bola po všetkých stránkach toho dôkazom.


Model Márie Štranekovej a kadernícka show Mareka Kopanicu

Asi jediným pozitívom tejto prehliadky bol priestor rekonštruovanej starej Cvernovky, v ktorom sa konala a druhým, vyplývajúcim z prvého, že prehliadku mohlo vidieť oveľa viac ľudí. Najväčším kameňom úrazu bola však dramaturgia večera, resp. absencia akejkoľvek dramaturgie. Nekoncepčné miešanie množstva čisto komerčných modelov zvesených priamo z ramienok v obchode s modelmi viacerých návrhárov, o úrovni ktorých sa netreba rozpisovať, pretože nie je vlastne o čom písať - a do toho zasadená počtom skromná, no výtvarne a spracovaním hodnotná kolekcia víťazky súťaže mladých módnych návrhárov Brillance Fashion Talent ´09 Márie Štranekovej - trvalo celé dve hodiny. Dve únavné a nudné dve hodiny. /Všade vo vyspelom módnom svete vedia, že módna prehliadka dlhšia viac ako štyridsať minút stráca na dynamike a pozornosť diváka prudko klesá./ Určite najproblémovejším miestom bolo lacné a doslova neestetické predvádzanie spodnej bielizne a paradoxne najlepšou z módnej stránky bola kadernícka show Mareka Kopanicu, v rámci ktorej odprezentoval modely Fera Mikloška, ktorých styling si zobrala na starosť Sandra Žigová. Škoda, že sa táto prezentácia doslova utopila v mori toho ostatného, čo v mnohých prípadoch vôbec ani nepatrí na módne molá. A z dramaturgického hľadiska nedomyslené bolo aj slávnostné vyhlásenie najkreatívnejšej kolekcie BMD, ktorú však diváci v ten večer nevideli. Škoda. Kolekcia Hanky Převrátilovej, ktorá toto ocenenie získala, by určite vylepšila mnohým hosťom dojem z tejto pozliepanej prehliadky.

Bratislavské módne dni sú určite ambicióznym projektom, no záverečná prehliadka odhalila, že, žiaľ, ambície v mnohom predbiehajú profesionálnu pripravenosť. Tá sa prepadla niekde dozadu v čase a na povrch vyplávala povrchnosť a provinčnosť. Menej je skutočne niekedy viac.

Dana Lapšanská

foto: isifaPočet prispevkov: 0 Pridaj príspevok

Pridaj príspevok:Na pridávanie reakcií, musíte byť prihlásený.

späť

Móda ulice


Fashion people


Najnovšie

TV Štýl 24

 

Odporúčame

Anketa

Čo sa chystáte zaradiť do svojej jarnej garderóby?

 pletený kardigán spolu so stále aktuálnymi legínami (70)

 koženú bundu v kombinácii s mini a členkovými topánkami (66)

 džínsový outfit vo western štýle (62)

 trendový béžový trenčkot na šatách v štýle „first lady“ (77)


     Spolu: 275x